ERP-LisowskiSpecjalizuję się systemach wspomagających zarządzanie sferą operacyjną przedsiębiorstwa (produkcją i logistyką). Obejmuje to głównie różne systemy ERP/MRP II i MES, a także CMMS/EAS oraz pokrewne. Przede wszystkim jestem praktykiem: pracuję nad rozwojem i wdrażaniem tych systemów.

Od roku akademickiego 2006/2007 wykładam na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, głownie na Studiach Podyplomowych (Zarządzanie Produkcją, Lean Management, w przeszłości także: Logistyka w Biznesie), jak również na Studiach licencjackich.

Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie: Uniwersytet Ekonomiczny). W 1997 roku ukończyłem wydział Zarządzania i Informatyki, gdzie pod kierunkiem prof. Zdzisława Jasińskiego obroniłem pracę nt. organizacji przepływu produkcji. Istotną rolę w mojej edukacji w zakresie systemów produkcyjnych odegrał dr Leszek Bednarz.

Swoja wiedzę teoretyczną opieram głównie na bogatej literaturze anglojęzycznej proponowanej przez APICS, zaś doświadczenie praktyczne czerpię z niezliczonej ilości kontaktów i spotkań z klientami, z wdrożeń, które nadzorowałem i z projektów, które współtworzyłem.Zbyszek Lisowski

Od 1998 do października 2012 roku pracowałem w firmie Unit4 TETA SA, w której nadzorowałem rozwój systemów informatycznych jako Menadżer Domeny Biznesowej Produkcja.

Stworzyłem koncepcje dla dwu systemów produkcyjnych: pierwszego (przed laty) będący częścią pakietu TETA 2000 oraz aktualnie rozwijanego Produkcja.NET wchodzącego w skład pakietu TETA Constellation.

Brałem udział w tworzeniu warstwy narzędziowej pakietu TETA Constellation stworzonego na bazie najnowocześniejszych technologii i spełniającego niemal wszystkie wymogi stawiane nowoczesnym systemom informatycznym.

Aktualnie pracuję dla Inter Europol Piekarnia Szwajcarska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.

Znam funkcjonalność różnych pakietów ERP dostępnych na rynku, zwłaszcza liderów w obszarze wspomagania zarządzania operacyjnego, czyli programów z dobrze rozwiniętym modułem produkcyjnym.

Publikuję artykuły w fachowych czasopismach, występuję na konferencjach i seminariach branżowych. Nadzoruję prowadzone wdrożenia systemów ERP/MRP II.

Posiadam pełny certyfikat CPIM (Certified in Production and Inventory Management), tzn. zdałem pomyślnie wszystkie wymagane przez APICS egzaminy.

Szczególne zamiłowanie do tematyki zarządzania produkcją przejąłem po mojej mamie: Barbarze Lisowskiej, która przez wiele lat kierowała produkcją w nieistniejących już Zakładach Wyrobów Sanitarnych Wrocław, a później Sphinx Wrocław Sp. z o.o.

Przed laty organizowałem także trzykrotnie polsko – niemieckie obozy młodzieżowe Tyrolu finansowane za pośrednictwem Dortmundzko-Wrocławskiej Fundacji Partnerstwa Międzyparafialnego im. Świętej Jadwigi.

Lubię pomagać innym i chętnie odpowiadam na e-maile.

Zbigniew Lisowski, CPIM

—————

Dotychczasowe publikacje w druku

  • „Zaradzanie zleceniami produkcyjnymi w systemach ERP” w: „Zarządzanie Przedsiębiorstwem” nr 2/2002
  • „Jak postawić wszystko na jedną kartę. Praktyczne aspekty wdrażania Kanban + MRP II.” w „Eurologistics” nr 5/2004
  • „Najważniejsze jest serce. Właściwy program, to najważniejszy element przenośnych terminali.” w: „Eurologistics” nr 2/2005
  • „System na czas remontu. CMMS to wsparcie dla Logistyki.” w: „Eurologistics” nr 3/2005
  • „Zaplanuj sobie zapasy. Algorytm u podstaw MRP II/ERP.” w: „Eurologistics nr 4/2005
  • „Źródła przecieków. Ochrona danych w systemach ERP.” w: „Eurologistics nr 6/2007
  • Wskaźniki PAB, ATP I CTP w nadrzędnym harmonogramowaniu produkcji” w materiałach konferencyjnych „Komputerowo zintegrowane zarządzanie” 2010.
  • Wypowiedź w raporcie Manufacturing System Information Polska czerwiec 2010
  • „Zinformatyzuj Utrzymanie Ruchu. Funkcjonalność systemów CMMS.” w: „Służby Utrzymania Ruchu” nr 1/2011
  • „Optymalizacja produkcji z wykorzystaniem rozwiązań IT” w: „Computerworld” nr 9/2011
(http://erp.info.pl/1/specjalista-erp/)
© 2022, Centrum informacji o ERP, http://erp.info.pl, Zbyszek Lisowski, tel. +48 601 205 182, e-mail: peritus@erp.info.pl